V závere večera podujatia Noc múzeí a galérií 2026 bude Kostol Nanebovzatia Panny Márie dejiskom koncertu. Trnavská kapela CAVEDIVE v zložení Graeme Mark Donaldson – spev, Andrej Sabov – sólová gitara, Daniel Kravec – bicie, spev a Marek Selnekovič – basgitara sa predstaví publiku od 21,30 s programom ROCK V KOSTOLE. Kostol Nanebovzatia Panny Márie bude pre verejnosť otvorený až od 21,00.
Kapela CAVEDIVE vznikla v roku 2024 v Trnave ako spojenie skúsených muzikantov z rôznych projektov slovenskej rockovej scény. Pôvodnú zostavu tvorili spevák Graeme Mark Donaldson (Graeme Mark & The Natives), gitarista Andrej Sabov (Invicti), bubeník Daniel Kravec (Graeme Mark & The Natives, Dynamo Team, Hudba z Marsu, No Gravity) a basgitarista Dominik Hanšút. V tejto zostave kapela začala formovať svoj charakteristický zvuk a pracovať na vlastnej tvorbe, ktorú predstavila debutovým EP Splunk (Insurrection, Friend of mine, Cavediving). Krátko po jeho vydaní však došlo k zmene na poste basgitaristu – Dominika Hanšúta nahradil Marek Selnekovič (Už sa to rysuje, UHU Brothers), s ktorým kapela pokračuje v koncertovaní a ďalšom vývoji. V roku 2025 CAVEDIVE vydali singel Digging, ktorým potvrdili svoj smer a energiu na pódiu aj v štúdiu.
CAVEDIVE stavajú na silnej kombinácii hutných riffov, pulzujúcich rytmov a výrazných vokálnych liniek. Ich hudba prepája surový rockový základ s moderným zvukom začiatku nového milénia nadväzujúc na odkaz kapiel ako Audioslave či Queens of the Stone Age. Výsledkom je dynamický a energický prejav, ktorý dokáže poslucháča okamžite vtiahnuť – zdvihnúť zo stoličky a následne ho zasiahnuť plnou silou zvuku…
V Trnave sa kapela predstavila na viacerých klubových koncertoch, v rámci programu Leto na korze, Proma Frajdej a iných podujatiach.




