Načítavam...

Ľudovít Štúr

200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra

Tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra, slovenského národného buditeľa, kodifikátora spisovnej slovenčiny, politika, filozofa, historika, jazykovedca, pedagóga, spisovateľa, básnika, publicistu a redaktora. Vláda Slovenskej republiky pri tejto príležitosti vyhlásila rok 2015 za Rok Ľudovíta Štúra. Západoslovenské múzeum v Trnave sa pripojilo k tomuto významnému výročiu a pripravilo pre návštevníkov výstavu Ľudovít Štúr a jeho doba. Jej autorom je Mgr. Milan Ševčík a umiestnená je v Múzeu knižnej kultúry. Pozostáva z knižnej tvorby štúrovcov a iných historických tlačí z polovice 19. storočia, ilustrujú ju historické dobové predmety. Sprievodné texty oboznamujú návštevníkov o živote a diele Ľudovíta Štúra. Výstava bude sprístupnená 2. júna 2015 a potrvá do 30. novembra 2015.
Múzeum pripravilo ako sprievodné podujatie k tejto výstave kvíz pre deti a mládež o živote Ľudovíta Štúra. Školy môžu prihlasovať hromadné návštevy svojich žiakov s pedagógom na prezentačnom oddelení (tel. č.: 033/5512913). Vstupné je možné uhradiť kultúrnymi poukazmi.