Načítavam...

Výstava o nehmotnom kultúrnom dedičstve Slovenska

Výstava o nehmotnom kultúrnom dedičstve Slovenska
vrátane deviatich zápisov v svetovom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pre návštevníkov Výstavu o nehmotnom kultúrnom dedičstve Slovenska. Mobilná výstava predstavuje prvky a aktivity zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska a do Zoznamu najlepších spôsobov ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva na Slovensku. Proces súvisiaci s tvorbou reprezentatívneho zoznamu koordinuje a administruje Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru ako odborné pracovisko Slovenského ľudového umeleckého kolektívu – štátnej príspevkovej organizácie zriadenej Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky, ktoré výstavu vytvorilo.

Západoslovenské múzeum v Trnave minulý rok predstavilo Babkovú čipku z Krakovian zapísanú do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska v roku 2022.

Organizátori: Trnavský samosprávny kraj, Západoslovenské múzeum v Trnave a Slovenský ľudový umelecký kolektív
Termín: 7. 11. 2023 – 1. 2. 2024
Vernisáž: 16. 11. 2023 o 16,00