Načítavam...

Advent v múzeu

Advent v múzeu
Prvú adventnú nedeľu 3. decembra 2023 sa bude v Západoslovenskom múzeu konať podujatie Advent v múzeu so zaujímavým programom:

14:00 – 18:00
Kostol Nanebovzatia Panny Márie otvorený pre verejnosť
Kostol s kláštorným komplexom začal budovať ženský rád klarisiek v 13. storočí. Pôvodne bol zasvätený Blahoslavenej Panne Márii a Všetkým Svätým. Počas svojej existencie prešiel viacerými prestavbami. Interiér v súčasnosti odsväteného kostola je pre verejnosť bežne neprístupný. Otvára sa len počas výnimočných udalostí a sviatkov, medzi ktoré patrí aj advent.

14:00
Adventný kurz výroby sviečok
Na kurze si každý účastník vyrobí tri sviečky technikou stáčania včelích voskových plátov – medzistienok. Keďže ide o prírodný materiál, sviečky nezapáchajú, zanechávajú minimálne množstvo odpadu, horia dlhšie a vydávajú viac svetla ako sviečky vyrobené zo syntetického parafínu. Počet účastníkov je obmedzený, preto prosíme záujemcov o prihlasovanie sa na telefónnom čísle 033/5512913. Vstupné je 5,- €.

16:00
vernisáž výstavy Umenie – reč ľudskosti (výber z umeleckej zbierky Srećka Mustagrudića)
Vystavená bude len časť rozsiahlej zbierky podnikateľa a zberateľa umenia Srećka Mustagrudića, pochádzajúceho z Bosny a Hercegoviny, ktorý žil od 90-tych rokov v Piešťanoch. Vystavené budú maľby slovenských aj zahraničných umelcov.

Vstup do múzea a kostola bude v čase podujatia od 14:00 do 18:00 h zdarma.
Cena vstupného na kurz výroby sviečok je 5,- €.