Načítavam...

AD REVIDENDUM

AD REVIDENDUM

Salón ZVUZS 2023/2024

Po dvoch rokoch sa do Západoslovenského múzea vracia Združenie výtvarných umelcov západného Slovenska. Na aktuálnej výstave prezentuje svoju tvorbu 29 autorov s vyše 90. prácami. Názov výstavy, Ad Revidendum, pritom môžeme chápať vo viacerých symbolických rovinách. Pomyselným „zbohom(dovidenia?)“ môžu dať umelci bodku za určitou etapou svojej tvorby, rovnako ako kolektív autorov za doterajšími formami spoločného účinkovania. Názov tiež môžeme chápať ako prísľub budúcich stretnutí – tvorcu s novými impulzami, umelcov s divákmi, či autormi medzi sebou. Výstava tak akoby balansovala medzi dvomi časmi. Súčasnosťou a budúcnosťou, aktuálnosťou tvorby a vidinou novej kapitoly umeleckého rastu. Rovnako dôležitým motívom je zmena. Vymedzenie času stretnutia znamená, že do jeho uskutočnenia nastane niečo nové – od prílivu členov až po aktuálne témy a problémy sveta navôkol, na ktoré každý umelec reaguje s vlastnou dávkou invencie. Tvorivé rozpätie združenia autorov si môžete vychutnať od 16. júna do 3. septembra v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave.