Načítavam...

Minerály Slovenska

Minerály Slovenska
Mineralogická zbierka sa v Západoslovenskom múzeu v Trnave začala systematicky budovať od roku 1985. Výstava Minerály Slovenska pozostáva zo vzoriek minerálov, ktoré sú vystavené vo vitrínach a doplnená je fotografickým materiálom. Vystavené minerály pochádzajú zo známych i menej známych slovenských lokalít, v ktorých sa ťažilo v minulosti, no v súčasnosti z nich väčšina zanikla. Vystavené sú aj unikáty minerálov, ktoré boli prvýkrát popísané z územia Slovenska. Všetky predmety sú zo zbierkového fondu Západoslovenského múzea v Trnave.
Výstava bude sprístupnená od 10. 5. 2023 a potrvá do 29. 2. 2024.
Sprievodným podujatím k výstave je prehliadka výstavy komentovaná autorom pre skupiny počas celého roka 2023 na objednávku. Skupiny (max. 25 účastníkov) je možné vopred objednať na tel. č. 033/5512913, mailom na zsmuzeum@zupa-tt.sk, alebo osobne v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné nám. č. 3.
Srdečne pozývame!