Načítavam...

Terče Spolku trnavských ostrostrelcov

Terče Spolku trnavských ostrostrelcov
Výstava Terče Spolku trnavských ostrostrelcov je informačným, obsahovým a kompozičným rozšírením existujúcej prezentácie terčov v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Vystavené sú tak i ďalšie terče, ktoré návštevníci videli len krátkodobo a príležitostne a tiež terče, ktoré dalo múzeum v minulosti reštaurovať. Predmety sú doplnené informáciami a textami.
Spolok trnavských ostrostrelcov bol jeden z najstarších spolkov v Trnave, kde pôsobil asi do roku 1891, potom zanikol. Predmety a dokumenty ostrostreleckého spolku boli potom uschované v mestskom archíve, odkiaľ sa dostali do Múzea Františka Richarda Osvalda a časť predmetov prešla ako deponát do Západoslovenského múzea v Trnave, archiválie do Štátneho archívu v Trnave.
Výstava Terče Spolku trnavských ostrostrelcov je rozšírením existujúcej prezentácie a je plánovaná na dlhšie obdobie, takže návštevníci ju najbližší rok určite v múzeu uvidia.