Načítavam...

Prehliadka novej etnografickej expozície

Prehliadka novej etnografickej expozície
Pozývame veľkých i malých do Západoslovenského múzea v Trnave na prehliadku novej etnografickej expozície v utorok 27. septembra o 17.00 hodine. Čakajú Vás veselé ilustrácie zobrazujúce dávny život na trnavskom vidieku, veľká drevená zásobnica z kmeňa obrovskej starodávnej lipy, naozajstný hrnčiarsky kruh, kováčske mechy a ďalšie nevšedné predmety. Zistíte na čo sa používali rozlične tvarované keramické nádoby, alebo ako fungoval vinohradnícky lis či tkáčske krosná. Sprevádzať Vás bude kurátorka expozície Aneta Vlčková. Na záver si s našou múzejnou pedagogičkou vyskúšate archaickú textilnú techniku a odnesiete si so sebou malý, vlastnoručne vytvorený suvenír. Podujatie sa uskutoční v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Vstup naň je zdarma. Srdečne Vás pozývame!