Načítavam...

MAROKO – z Atlasu na Saharu

MAROKO – z Atlasu na Saharu
Srdečne vás pozývame na novú prírodovednú výstavu MAROKO – z Atlasu na Saharu

Ktorá bude sprístupnená v Západoslovenskom múzeu v Trnave od 10. mája 2022. Autor výstavy geológ Západoslovenského múzea v Trnave RNDr. Miroslav Hornáček absolvoval už viac ako desať geologických expedícií do Maroka, ktoré prevažne sám organizoval. Vystavené sú minerály a skameneliny z nálezísk z pohorí Vysoký Altlas, Stredný Atlas, Antiatlas a lokalít ako Alnif, Mibladen, Aouli, Sidi Rahall, Tazauta, Erfoud, Rissani, Taouz a iných. Výstavu dopĺňa fotodokumentácia z viacerých expedícií a niekoľko tradičných marockých výrobkov z keramiky a textilu. Sprievodným podujatím je prehliadka výstavy komentovaná autorom pre skupiny počas celého roka 2022 na objednávku.