Načítavam...

Salón ZVUZS 2021 Revenancie

Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Výstavy typu „Salón“ sú známe už z histórie. Ide o výstavy kolektívu umelcov, ktorí predstavujú svoju tvorbu verejnosti v istých intervaloch, zväčša každý rok alebo dva roky. Združenie výtvarných umelcov západného Slovenska pravidelne predstavuje tvorbu svojich členov verejnosti. Minulý rok v januári stihlo osláviť výstavou v bratislavskej Umelke 30 rokov svojej existencie ešte pred vypuknutím pandémie. Situácia, do ktorej sa vplyvom pandémie dostal svet, isto vplýva na každého človeka, umelcov nevynímajúc. Aj vzhľadom na to, čo všetci teraz prežívame, vznikla téma tohoročného Salónu. Slovo Revenancie nehľadajte v slovníkoch. Názov témy a celej výstavy vymyslel predseda Združenia Róbert Nemeček, ktorý sa nechal inšpirovať filmom Revenant (Zmŕtvychvstanie, 2015). Téma vyjadrujúca pocity po lockdowne, pocity človeka, ktorý niečo či niekoho stratil, či dokonca strácal samého seba a musí sa s tým akosi vysporiadať. Umelci vždy citlivo reagujú na dianie okolo seba. Niekto má rád ticho a samotu na tvorbu, iný potrebuje podnety, akciu. Reakcie zúčastnených autorov si môžu návštevníci pozrieť na aktuálnom Salóne v Západoslovenskom múzeu. Na tohoročnej výstave je prezentovaných vyše päťdesiat diel od 20 autorov – členov ZVUZS. Výstavu je možné navštíviť v Západoslovenskom múzeu od 2. júla do konca septembra.
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie
Salón ZVUZS 2021 Revenancie