Načítavam...

Krehké svety - výstava malieb na skle

Krehké svety - výstava malieb na skle
Dňa 24. júna o 17.00 hodine Vás srdečne pozývame na otvorenie výstavy, na ktorej si budete môcť pozrieť pestrými farbami hýriace maľby na skle pochádzajúce výlučne z bohatej zbierky múzea.
Nájdete tu vzácne diela starých majstrov i novodobých autorov v počte okolo 60 predmetov, ktoré vznikli od začiatku 19. storočia až do súčasnosti. Dozviete sa ako obrazy na skle vznikali, aké farby sa pri maľovaní používali, aké motívy boli najobľúbenejšie, na čo a komu slúžili a čo bolo príčinou zániku klasických obrazov na skle.
Vystavené budú starobylé maľby na skle z rozličných kútov Slovenska. Obdivovať budete môcť i obrazy na skle, ktoré vznikli za hranicami nášho územia – na Morave, Čechách, Poľsku, Rakúsku i Nemecku. Tvorba výrazných osobností novodobej maľby na skle druhej polovice 20. storočia Vás vtiahne do dávno minulého sveta sviatočných a každodenných chvíľ na vidieku, do rozprávok a legiend o zbojníkoch. Prezentované budú vybrané diela Ľudovíta Kameníka, Františka Bláhu, Michala Škrovinu, Valérie Benáčkovej, Alžbety Korkošovej a Márie Štrompachovej. Tešíme sa na Vašu návštevu.
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle
Krehké svety - výstava malieb na skle