Načítavam...

Detský svet

Detský svet
Výstava Detský svet je návratom do dvadsiateho storočia (a niekedy i trochu ďalej do histórie) - predstavuje svet detí v našej krajine a v našom meste. Desať tém súvisí s detstvom a deťmi, rôzne obdobia sú reprezentované pestrou zmesou predmetov – od oblečenia, pomôcok a predmetov špeciálne vyrábaných pre najmenších členov rodín, cez predmety na aktivity a športovanie detí, pomôcky do školy, učebné pomôcky a veci súvisiace so školou, predmety súvisiace s najobľúbenejšími pochutinami detí – čokoládou a sladkosťami, až po detskú literatúru a samozrejme hračky, ktoré tvoria asi najpodstatnejšiu časť výstavy. Dokumentárnu časť výstavy tvorí bohatý fotografický materiál s tematikou detí, školy, aktivít a hier asi za 120 rokov (od šesťdesiatych rokov 19. storočia asi po osemdesiate roky 20. storočia).
Pozývame Vás na výstavu Detský svet, kde sa nemusíte iba pozerať, dá sa na nej aj kresliť, písať, hrať, skladať i hádať...
Vráťte sa do detstva a príďte sa zahrať do múzea spolu s deťmi!
Detský svet
Detský svet
Detský svet
Detský svet
Detský svet
Detský svet
Detský svet
Detský svet