Načítavam...

BRADLAN - 90 rokov speváckeho zboru

BRADLAN - 90 rokov speváckeho zboru
Výstava BRADLAN - 90 rokov speváckeho zboru bude sprístupnená bez vernisáže v piatok 9. 10. 2020 v koncertnej sále ZSM. Príďte si ju pozrieť do 2. 11. 2020.

Robotnícky spevokol Bradlan si tento rok pripomína 90. výročie svojho založenia. Jeho história sa začala písať 30. mája 1930 v hos­tinci Starej strelnice. V roku 1931 spevokol vypracoval stanovy a prijal názov Bradlan. Už v roku 1932 sa stal členom Združenia robotníckych speváckych spolkov so sídlom v Bratislave. Koncom tridsiatych rokov hrozil spevokolu zánik, no proti jeho rozpusteniu sa postavil Mikuláš Schneider Trnavský a 9. decembra 1938 prijal funkciu doživotného čestného predsedu spevokolu. Bradlan je okrem celého radu iných cien aj nositeľom Ceny mesta Trnava (2000) a Ceny TTSK (2007). V súčasnosti spieva Bradlan pod taktovkou dirigenta Ing. Andreja Rapanta a predsedom zboru je jeho dlhoročný člen Ing. Daniel Daniš, PhD.