Načítavam...

Dobro – dvorana slávy

Dobro – dvorana slávy
Expozícia Dobro – dvorana slávy je koncipovaná ako pocta vynálezcovi Johnovi Dopyerovi a rezofonickej gitare Dobro. Predstavuje slovenské korene rodiny Dopjerovcov a profesionálne úspechy Johna a jeho bratov v oblasti výroby hudobných nástrojov a inovácie zvuku strunových hudobných nástrojov po vysťahovaní do USA. Patent Johna Dopyeru spočíval v zostrojení kovového rezonátora, ktorý na tele gitary (ale aj bendža, huslí, balalajky, havajskej gitary, ukulele) zosilňoval zvuk. Časť expozície rekapituluje Medzinárodný hudobný festival Dobrofest Trnava v rokoch 1992 – 2008, ktorý sa konal na počesť Johna Dopyeru a hostil významných svetových hudobníkov – hráčov na dobro.
Reinštalovaná expozícia Dobro – dvorana slávy bude slávnostne otvorená za zvukov gitary Dobro vo štvrtok 20. augusta 2020 o 15,00 na nádvorí Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského.
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy
Dobro – dvorana slávy