Načítavam...

Padli, aby sme my žili

Padli, aby sme my žili
Pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania sa v Trnave koná v dňoch 28. – 31. 8. 2019 podujatie, ktorého súčasťou je i vernisáž výstavy Padli, aby sme my žili s podtitulom: Trnavská posádka a odboj na západnom Slovensku. Otvorenie výstavy a uvedenie knihy Trnava a SNP. Protifašistický odboj v Trnavskom kraji bude v piatok 30. 8. 2019 o 17,00 v koncertnej sále Západoslovenského múzea v Trnave.

Klub Vojenskej Histórie Trnavská Posádka založí večer 29. augusta 2019 v záhrade Západoslovenského múzea v Trnave vojenský tábor. Prehliadka tábora a dobovej vojenskej techniky pre verejnosť bude možná 30. 8. 2019 (piatok) od 9,00 do 20,00 a 31. 8. 2019 (sobota) od 9,00 do 12,00. V deň konania hlavných podujatí v piatok 30. augusta budú členovia Klubu Vojenskej Histórie Trnavská Posádka v dobovom oblečení predvádzať štylizované ukážky z pouličných akcií v centre Trnavy. Podvečer o 18.30 predvedie štylizovanú rekonštrukciu odchodu trnavskej posádky do povstania – kolóna pôjde zo záhrady Západoslovenského múzea ulicami Trnavy.
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili
Padli, aby sme my žili