Načítavam...

Eugen Suchoň. Tvorca národnej opery

Eugen Suchoň. Tvorca národnej opery
Názov výstavy: Eugen Suchoň. Tvorca národnej opery
Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave – Dom hudby Mikuláša Schneidera Trnavského
Termín: od 10. 4. 2019 do 31.3. 2020

V uplynulom roku si kultúrna verejnosť pripomenula 110. výročie narodenia prof. Eugena Suchoňa, čo je príležitosťou ponúknuť návštevníkom výstavný projekt realizovaný ešte roku 2008, ku skladateľovej storočnici. Túto stále aktuálnu putovnú výstavu venovanú životnej i umeleckej dráhe tohto popredného slovenského skladateľa, teoretika i pedagóga pripravili Divadelný ústav Bratislava a SNM - Hudobné múzeum. Výstava dokumentujúca prierez životom a dielom skladateľa s dôrazom na domáce i zahraničné inscenácie opier Krútňava a Svätopluk bola priebežne prezentovaná nielen na Slovensku, ale aj v mnohých európskych mestách či v zámorí (Kanada, USA). Jej cieľom je sprítomňovanie hudobno-kultúrneho odkazu jedného z významných predstaviteľov slovenskej hudobnej moderny a propagácia slovenskej kultúry.
Výstava je pre návštevníkov Západoslovenského múzea sprístupnená v Dome Hudby Mikuláša Schneidra – Trnavského od 10. apríla 2019 do 31. marca 2020.