Načítavam...

5. krajská výstava poľovníckych trofejí

5. krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Trnave a okolí

Počas jesene si môžete pozrieť piate pokračovanie krajskej výstavy poľovníckych trofejí, ktoré pripravilo Západoslovenské múzeum v Trnave pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja.
Bohatý výber trofejí rôznorodej poľovnej zveri za sezónu 2016/17 predstaví všetkých šesť obvodných poľovníckych komôr z Dunajskej Stredy, Galanty, Piešťan, Senice, Skalice a Trnavy. Medzi nimi nájdete aj najsilnejšiu slovenskú trofej jeleňa vážiacu až 16 kg či regionálne rekordnú trofej muflóna.
Prehliadku trofejí tento rok obohatí výstava pripravená k šesťdesiatemu výročiu založenia Slovenského rybárskeho zväzu MsO Trnava. Okrem historických fotografií určite zaujmú preparáty rýb z celého sveta z dielne Milana Žiaka ako aj ukážka z jeho zbierky historických rybárskych predmetov, z ktorých si pozornosť zaslúži ručne vyrezávaná udica Jána Wericha.
Výstavu oživia výtvarné práce žiakov základných a stredných škôl, ktoré spolu s výtvarnou dielňou pripravilo Trnavské osvetové stredisko.
5. krajská výstava poľovníckych trofejí