Načítavam...

Živé strašidielka - pakobylky a listovky

Živé strašidielka - pakobylky a listovky

11.5.2017 - 2.7.2017

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pre návštevníkov výstavu, ktorá určite zaujme všetky vekové kategórie. Pokiaľ sa nebojíte šesťnohých tvorčekov, ste milovníkom prírody či teraristiky, živé strašidielka budú zaujímavým spestrením všedného dňa. Na výstave predstavíme 13 živých druhov pakobyliek v rôznych štádiách vývinu od vajíčka po dospelé jedince a entomologické preparáty medzi nimi aj najťažšiu pakobylku či najväčšiu listovku sveta. Vajíčka vybraných druhov si budete môcť detailne obhliadnuť a určiť v malej bádateľni. Živé pakobylky budú sprevádzať informačné tabule plné detailných fotografií, na ktorých sa dozviete nielen ako vyzerajú a kde žijú, ale aj to, ako napríklad efektívne využívajú trus thajskej pakobylky domáci obyvatelia. Prehliadku exotického hmyzu múzeum pripravilo spolu s dlhoročnou známou chovateľkou a vystavovateľkou Janou Šubovou. S chovom vám poradí aj autorka výstavy v sobotu večer o 19:00 20. mája 2017 na podujatí Noc v múzeu. Výstava potrvá od 11. mája do 2. júla 2017.
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky
Živé strašidielka - pakobylky a listovky