Načítavam...

Rímske militárie z územia Slovenska

Rímske militárie z územia Slovenska

Prednáška 19.10.2017

Prednáška a komentovaná prehliadka archeologickej expozície Západoslovenského múzea v Trnave pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie

Štvrtok 19. 10. 2017 o 15,00
v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné nám. 3

Medzinárodný deň archeológie sa po prvý raz v USA konal v roku 2011 a od roku 2014 sa pravidelne organizuje aj v Českej republike. Tohto roku sa do organizovania dňa archeológie zapojilo aj Západoslovenské múzeum v Trnave, ktoré pripravilo svojim návštevníkom Deň archeológie v múzeu.
Archeológ Západoslovenského múzea Mgr. Andrej Sabov v prednáške s názvom Rímske militárie z územia Slovenska v koncertnej sále o 15,00 predstaví rímske vojenské pamiatky, ktoré sa našli na Slovensku. Väčšina z nich súvisí s markomanskými vojnami v rokoch 165 – 180, kedy Rimania zvádzali kruté boje s Markomania a Kvádmi aj priamo na území Slovenska.

Po skončení prednášky sa uskutoční komentovaná prehliadka archeologickej expozície Západoslovenského múzea, ktorá mapuje ranné dejiny trnavského regiónu od praveku až po stredovek.
Rímske militárie z územia Slovenska
Rímske militárie z územia Slovenska
Rímske militárie z územia Slovenska
Rímske militárie z územia Slovenska