Načítavam...

Noc literatúry 2017

Noc literatúry 2017

10.5.2017

Noc literatúry sa tento rok koná na Slovensku už po deviatykrát. Cieľom je zoznámiť čitateľov s dielami európskych autorov, číta sa na netradičných i tradičných miestach vo viacerých mestách na Slovensku. Ukážky vyberá České centrum v spolupráci s veľvyslanectvami zapojených krajín. Čítajú známi ľudia – herci, primátori, osobnosti konkrétneho mesta.
Trnava sa zapája po štvrtýkrát. V historickom kráľovskom meste Trnava sa začne čítať o 18.00 hod. v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, potom sa skupinka návštevníkov postupne presúva na ďalšie miesta čítania. Každé ďalšie čítanie začína celou hodinou a trvá 15 minút. Účastník sa riadi mapkou miest a zbiera na čítajúcich miestach pečiatky do zlosovateľného lístka. Ten na poslednom mieste odovzdá hosteske a môže byť zaradený do žrebovania o knižné ceny. Knižné ceny venujú organizátori.
Noc literatúry 2017
Noc literatúry 2017
Noc literatúry 2017
Noc literatúry 2017