Načítavam...

Advent v múzeu

Advent v múzeu

Vianoce v šesťdesiatych rokoch 27.11.2016 - 8.1.2017

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravuje už tradične počas prvej adventnej nedele podujatie s názvom Advent v múzeu. Tento rok je v rámci neho otvorená výstava Vianoce v šesťdesiatych rokoch. Jej centrom je interiér bytu štylizovaný do obdobia šesťdesiatych rokov 20. storočia s nábytkovými kusmi a doplnkami, ktoré môžu pochádzať i zo staršieho obdobia. Rodiny totiž mávali bežne v byte staršie i novšie nábytkové kusy pohromade. Vianočný stromček ozdobený dobovými ozdobami vytvára vianočnú náladu. Vo výstavnej miestnosti sú tiež prezentované historické i ľudové betlehemy zo zbierok múzea, slamené i šúpoľové ozdoby na stromček či tradičné formy na pečenie a iné zaujímavé predmety súvisiace s Vianocami. Osobitný priestor je venovný dobovým pohľadniciam s vianočnou a novoročnou tematikou z prvej i druhej polovice 20. storočia. Zaujímavým doplnkom sú dobové fotografie v rámoch dokumentujúce najmä deti na Štedrý večer či počas vianočných sviatkov s darčekmi. Vernisáž výstavy Vianoce v šesťdesiatych rokoch sa uskutočnila počas prvej adventnej nedele 27. novembra 2016 o 15,00 v priestoroch múzea. Výstava je prístupná v rámci otváracích hodín múzea od utorka do piatka v čase od 8,00 do 17,00 a cez víkendy od 11,00 do 17,00 do 8. januára 2017. Pre návštevníkov Vianočných trhov v Trnave je pripravený jeden bezplatný vstup denne okrem pondelka v čase od 15,00 do 15,30 od 29. novembra do 23. decembra 2016.
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu