Načítavam...

Známka Hrebenda 23.6.2016

Známka Hrebenda 23.6.2016
Dňa 16. 6. 2016 sa uskutočnila v koncertnej sále múzea slávnostná inaugurácia novej poštovej známky Matej Hrebenda (1796 - 1880) z emisného radu Osobnosti. Samotný akt inaugurácie vykonali Mgr. Rastislav Hargaš, trnavský zborový farár, Mgr. Martin Vančo, PhD., vedúci Odboru POFIS, Slovenská pošta a. s., Mgr. Diana Vojenčiaková, riaditeľka mestského kultúrneho strediska, Hnúšťa, Ing. Danka Kiráľová, Hnúšťa, Ing. Oľga Maciaková, prednostka Mestského úradu, Hnúšťa. Známka s obálkou prvého dňa bola posypaná tromi hrsťami zeme - z Rimavskej Píly, kde sa Matej Hrebenda narodil, z Hačavy, kde žil a odkiaľ vychádzal na svoje cesty s knihami a mendíkom a kde je jeho pamätník a hrob a z Hnúšte, kde je po ňom pomenované gymnázium.
Autorom výtvarného návrhu známky je prof. akad. mal. Dušan Kállay, rytcom František Horniak a autorom pečiatky Adrián Ferda. Na príležitostnej pečiatke sa nachádza klariský kostol, súčasť objektu Západoslovenské múzeum v Trnave.
predaj známok
zľava rytec známky František Horniak, autor výtvarného návrhu prof. akad. mal. Dušan Kállay s manželkou
slávnostná inaugurácia: Mgr. Rastislav Hargaš, Mgr. Martin Vančo, PhD., Mgr. Diana Vojenčiaková, Ing. Danka Kiráľová, Ing. Oľga Maciaková
rytec známky František Horniak sa práve v deň inaugurácie 16. 6. 2016 dožil okrúhlych 60. narodenín
Známka Hrebenda 23.6.2016
Známka Hrebenda 23.6.2016