Načítavam...

Adventný kurz výroby sviečok

Adventný kurz výroby sviečok
V rámci programu podujatia Advent v múzeu 2023 sme pripravili v Západosloven¬skom múzeu v Trnave Adventný kurz výroby sviečok v nedeľu 3. decembra 2023 o 14,00.

Technika váľania medzistienok bola známa už v polovici 19. storočia, kedy včelári začali medzistienky používať. Medzistienka je vosková podložka, ktorá slúži ako základ pre výstavbu včelích obytných buniek v úli. Ide teda o prírodný materiál, pri jeho horení nevzniká dráždivý pach. Sviečka vyrobená touto technikou zanecháva pri horení minimálne množstvo odpadu a horí dlhšie ako sviečka vyrobená zo syntetického parafínu.
Pri výrobe sviečok touto technikou nie je potrebná tepelná úprava materiálu, technika je jednoduchá a nevyžaduje špecifické zručnosti. Je vhodná pre dospelých i detských účastníkov. Na kurze si každý účastník vyrobí 3 ks sviečok.
Počet účastníkov je obmedzený na max 20. Objednávky osobne alebo na telefónnom čísle 033/5512913. Vstupné je 5,- €.