Načítavam...

Kurz hrnčiarstva

Kurz hrnčiarstva

Škola ľudových remesiel

Hrnčiarstvo patrilo medzi najrozšírenejšie remeslá na Slovensku až do polovice 20. storočia, pretože zohľadňovalo praktické potreby každej domácnosti. Okrem úžitkových predmetov určených na prípravu, úschovu, podávanie a prenos jedál aj nápojov vyrábali hrnčiari v menšej miere aj dekoratívne predmety. Hrnčiarske výrobky sa pôvodne vyrábali modelovaním v ruke, neskôr točením na hrnčiarskom kruhu či tvarovaním s využitím foriem.
V sobotu 22. júla 2023 o 14:00 hodine sa v Západoslovenskom múzeu v Trnave v rámci podujatia Škola ľudových remesiel uskutoční Kurz hrnčiarstva pod vedením umeleckého keramikára Róberta Šťastného. Účastníci kurzu si vyskúšajú prácu s hlinou a vymodelujú si hrnček v rukách.
Počet účastníkov kurzu je obmedzený. Objednávky prijímame osobne na adrese Západoslovenského múzea alebo na telefónnom čísle 033/5512913. Vstupné je 5,- €.