Načítavam...

Zem, miesto pre život. Noční lovci – sovy

Zem, miesto pre život. Noční lovci – sovy
Od 12. januára 2023 sprístupní Západoslovenské múzeum v Trnave zapožičanú výstavu zo Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši s názvom Zem, miesto pre život. Noční lovci – sovy. V rámci výstavy sa môžu návštevníci prostredníctvom 12 roll-upových banerov zoznámiť s jedinečným významom nočných lovcov – dvanástich druhov sov vyskytujúcich sa na Slovensku, z toho desať druhov hniezdi a dva druhy sov na naše územie zalietavajú počas migrácie. Všetky druhy sov, ktoré sa na Slovensku objavujú, sú zákonom chránené právnymi predpisami na národnej a medzinárodnej úrovni. Keďže sovy lovia drobné cicavce, vtáky a hmyz, sú dôležitou súčasťou ekosystému. Napomáhajú regulovať počet hlodavcov v krajine. Autorkami textov sú Mgr. Ing. Eva Farkašovská, PhD., Mgr. Alena Lenková.
Okrem informačných banerov je výstava doplnená ukážkou preparovaných sov zo zoologickej zbierky ZsM v Trnave.
Výstava bude pre návštevníkov Západoslovenského múzea sprístupnená od štvrtka 12. januára 2023 a potrvá do 30. apríla 2023.