Načítavam...

Podvečery u Oláha

Podvečery u Oláha
Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo v záhrade Múzea knižnej kultúry (bývalý Oláhov seminár) na Námestí sv. Mikuláša 10 počas leta sprievodný program k výstave Slováci, píšte po slovensky! Hodinový program sa uskutoční vždy v stredu – vo vybraných termínoch od konca júla do septembra. Zámerom podujatia je priblížiť boj našich predkov o národný jazyk cez konkrétne diela národovcov. Autor a moderátor podujatia Mgr. Matej Krnáč vybral na päť podvečerov postupne ukážky z diel Apológia (J. B. Magin), Dúverná zmlúva.., Zelinkár, (Fándly), René mládenca príhody a skúse-nosti (Bajza), Zapomeň drahá (Štúr), Marína (Sládkovič), Nehaňte ľud môj (Sládkovič), Kto za pravdu horí (Kuzmány), Margita a Besná, Žltá ľalia (Botto)...
Stretnutia budú v príjemnom prostredí malej a nie veľmi známej záhrady za historickou renesančnou budovou bývalého Oláhovho seminára s netradičným výhľadom na veže Baziliky sv. Mikuláša. Domáca limonáda osvieži návštevníkov v horúci letný podvečer. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v interiéri budovy.
Vstupné na podujatie je 2.- €.
Podvečery u Oláha
Podvečery u Oláha
Podvečery u Oláha