Načítavam...

Trnava – kráľovské mesto

Trnava – kráľovské mesto
S finančnou podporou z grantového systému Mesta Trnava sme vydali maľovánku s názvom Trnava – kráľovské mesto. Na jej príprave sa podieľali naši kolegovia Tomáš Vlček (výtvarné riešenie) a Simona Jurčová (texty). Pripravovali sme ju pre najmenších návštevníkov, ale poteší isto aj dospelých, môže totiž slúžiť aj ako antistresová alebo relaxačná maľovánka. Bude na predaj za symbolické euro priamo v múzeu.

Maľovánka je inšpirovaná vedutou od medirytca Jozefa Jägera, ktorý zachytil mesto Trnava z vtáčej perspektívy tak, ako vyzerala v polovici 18. storočia. Brožúra štvorcového formátu má obálku s farebnou vedutou a tirážou na zadnej strane. Vo vnútri je na dvojstranách šesť vybraných pohľadov na dominanty: bazilika sv. Mikuláša a kostolík sv. Michala, mestská veža a námestie, Katedrála sv. Jána Krstiteľa a námestie, Kostol sv. Jakuba, kláštor klarisiek, barbakan a mestská brána. Dvojstrany obsahujú krátky text o dominante, farebný zmenšený obrázok a celostránkovú kresbu na vyfarbenie. Stred brožúry tvorí celá veduta na vyfarbenie. Tlač zabezpečil Kon-press Trnava.

Materiál sme pripravovali pre najmenších návštevníkov, ale poteší isto aj dospelých, môže totiž slúžiť aj ako antistresová alebo relaxačná maľovánka. Bude na predaj za symbolické euro priamo v múzeu.
Trnava – kráľovské mesto
Trnava – kráľovské mesto