Načítavam...

Noc múzeí a galérií

Noc múzeí a galérií
Trnavský samosprávny kraj
Západoslovenské múzeum v Trnave

Názov podujatia: Noc múzeí a galérií 2020
Forma: Online na facebookovej stránke Západoslovenské múzeum

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pre svojich návštevníkov a priaznivcov tento rok v rámci podujatia Noc múzeí a galérií online program na svojej facebookovej stránke. Program je tematicky zameraný na maľby na skle zo zbierok múzea. Prezentácia Krehké svety s viac ako 60 slajdmi predstaví krásu ľudových obrázkov maľovaných na skle, ktoré v minulosti zdobili príbytky našich predkov. Autorkou odborného textu o maľbách na skle v múzejnej zbierke je etnologička múzea Mgr. Aneta Vlčková.
Pre deti je pripravená na stiahnutie detská omaľovánka s jedným z častých motívov malieb na skle – s Pannou Máriou (Nepoškvrnené srdce).

Program:
Krehké svety – online prezentácia malieb na skle zo zbierok ZSM
Krehké svety – maľby na skle – článok o autoroch a motívoch malieb na skle v zbierkach ZSM
Panna Mária – jeden z častých motívov malieb na skle. Omaľovánka pre deti na stiahnutie (farebná predloha a obrysový obrázok na vyfarbenie)