Načítavam...

Vínny deň v múzeu

Vínny deň v múzeu
Mesiac september sa v trnavskom regióne spája najmä s vinobraním, vínom a jeho degustáciou. Stáročné tradície spojené s pestovaním viniča a dorábaním vín sa tu odrážajú nielen v ľudovej architektúre či výšivkách ale aj v dokonalých tvaroch a výzdobe starobylých keramických nádob určených na konzumáciu vína. Strapce hrozna, vinohradnícky nôž alebo putňa, to sú len niektoré symboly na džbánoch, krčahoch a tanieroch, ktoré budú prezentované v piatok 11. septembra v jedinečných pivničných priestoroch bývalého kláštora klarisiek. Estetický zážitok zo starožitnej keramiky doplní ochutnávka výberu vín miestneho vinára Pavla Šulana z Ružindola. O povznesenú náladu účastníkov sa postará hudobná skupina Vrbovské vŕby so svojimi nevšednými stredovekými kreáciami.
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu
Vínny deň v múzeu