Načítavam...

Maľba na hodváb

Maľba na hodváb
V roku 2020 Západoslovenské múzeum v Trnave pokračuje v kurzoch Školy ľudových remesiel. Záujemcov o maľbu na hodváb uvítame v našich priestoroch dňa 22. februára 2020 o 14.00 hodine. Maľba na textil nebola v ľudovom prostredí na území Slovenska príliš rozšírená. Textílie sa zdobili skôr celoplošným farbením či modrotlačou, rôznofarebným tkaním, pletením a predovšetkým výšivkou. Na vidieku sa maľované textílie objavujú až v prvej polovici 20. storočia na sviatočných odevných súčiastkach či obradových textíliách. Na kurze sa účastníci od lektorky kurzu Trnavčanky Tatiany Florišovej naučia maľovať na hodváb akvarelovými farbami a odnesú si so sebou vlastnoručne namaľovanú šatku. Podujatie je určené dospelým a deťom od desať rokov. Na kurz je potrebné si priniesť jeden väčší guľatý štetec a pracovnú zásteru či plášť. Objednávky osobne alebo na telefónnom čísle 033/5512913. Vstupné je 10.-€.
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb
Maľba na hodváb