Načítavam...

Advent v múzeu

Advent v múzeu

Nedeľa 1. december 2019 od 16,00

Advent v múzeu


Západoslovenské múzeum v Trnave už tradične v prvú adventnú nedeľu pozýva do svojich priestorov verejnosť na podujatie Advent v múzeu. Tento rok ide zároveň o slávnostnú príležitosť – pripomíname si 65. výročie založenia múzea.
Vernisážou v koncertnej sále začne výstava Remeslá v šúpolí. Ľudová umelkyňa Antónia Dvorščíková z Praznova pri Považskej Bystrici sa zaoberá výrobou figúrok zo šúpolia. Vystavené budú jej kompozície, ktoré zobrazujú ľudové zvykoslovie, tradičné remeslá a život ľudí na vidieku.
Odborní zamestnanci Západoslovenského múzea v Trnave sú autormi štúdií a príspevkov, ktoré vychádzajú v Zborníku Západoslovenského múzea 2019. Po dlhšej dobe múzeum vydáva svoj samostatný tlačený zborník a nadväzuje tak na tradíciu takéhoto periodika z minulosti. Slávnostné uvedenie publikácie sa koná pri príležitosti 65. výročia založenia múzea a medzi pozvanými hosťami budú i bývalí zamestnanci múzea
Prvé adventné popoludnie v múzeu hudobne doplní program detí zo Súkromnej základnej umeleckej školy na Františkánskej ulici v Trnave, ktorí si pripravili vianočne ladené hudobné čísla na spríjemnenie atmosféry.

V nedeľu 1. 12. 2019 sme mali podujatie Advent v múzeu. Západoslovenské múzeum v Trnave oslávilo 65. výročie založenia spolu s širokou múzejnou rodinou – súčasnými a bývalými zamestnancami. V koncertnej sále sme otvorili výstavu Remeslá v šúpolí, Peter Chmela a autorka - ľudová umelkyňa Antónia Dvorščíková o nej porozprávali publiku. Uviedli sme nový Zborník Západoslovenského múzea 2019. O hudobný program večera sa postarali žiaci a pedagógovia zo Súkromnej základnej umeleckej školy na Františkánskej ulici v Trnave.
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu
Advent v múzeu