Načítavam...

Univerzita ľudskosti

Univerzita ľudskosti

4.10.2018

Dnes sa v Trnave konalo podujatie pod názvom Univerzita ľudskosti pre klientov domovov sociálnych služieb pre dospelých v TTSK. V Západoslovenskom múzeu v Trnave absolvovali dva prednáškové bloky o histórii Trnavy. Obrazové prezentácie komentovali odborné pracovníčky múzea PaedDer. Simona Jurčová a Mgr. Lucia Duchoňová. Spoločnú hru o starej Trnave viedli poslucháčky Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Skúšky klientov prebiehali v slnkom zaliatom parku na Kapituskej ulici. Dievčatá a chlapci v dobových kostýmoch z Pedagogickej a sociálnej akadémie blahoslavenej Laury obsluhovali stanoviská s otázkami z histórie mesta Trnava, na ktoré klienti v skupinách odpovedali. Na Mikulášskom námestí čakalo klientov krátke divadelné predstavenie o Legende o čiernom kocúrovi. V popoludňajších hodinách si klienti prevzali certifikáty o absolvovaní prvého ročníka Univerzity ľudskosti.
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti
Univerzita ľudskosti